FDF Bike Camps

Tréninkové kempy 2024 pod vedením Kamila Tatarkoviče, Filipa Matuše, Martina Lebla, Michala Piňose, Honzi Holíka pro úplné začátečníky i pokročilé bikery!

Už 10 let se věnujeme učení techniky jízdy na kole a stále nás to baví! Díky několikaletým zkušenostem ze závodů po celém světě, několika stovkách tréninkových hodin jízdy na kole v bikeparcích, na trailech, na závodních tratích, bikroskách, skocích i pumptracích máme poměrně hodně zkušeností s jízdou na kole v terénu a rádi naše poznatky a znalosti předáváme dál. V uplynulých  sezónách jsme ve spolupráci s několika lokalitami (především však s areálem Kopřivná v Malé Morávce pod Pradědem) připravili několik tréninkových kempů zaměřené na enduro, freeride a sjezd na horských kolech. Těchto víkendových akcí plného ježdění se zúčastnila spousta bikerů z celé republiky, a proto s kempy budeme rádi pokračovat i v roce 2024.
Kamil, Martin, Filip, Michal i Honza jsou licencovaní instruktoři od BikeLicence.cz. Kamil se zároveň podílí na vzdělávání dalších instruktorů a na budování MTB instruktorského systému u nás.

Termíny a lokality 2024

Pro více informací o jednotlivých kempech klikněte na Vámi vybraný kemp níže.

Náplň kempu:
Kempy jsou zaměřeny na výuku a zdokonalení jízdy na horských kolech na vybraných místech v ČR. Na programu je jízda na několika tratích a překážkách, přičemž výuka probíhá pod vedením zkušených instrukturů, kteří mají mnohaleté zkušenosti ze závodění, tréninků a příprav na nejrůznější světové akce. Účastníkům bude vysvětleno zdolávání nejrůznějších překážek, jakými jsou odkloněné i klopené zatáčky, skoky, budeme se věnovat správné pozici na kole, brzdění, nastavení kola a dalším neméně důležitým věcem. Podíváme se i na prvky jakými jsou bunny hop, rovnováha, jízda po zadním kole atd.
S pokročilými bikery se budeme více věnovat skákání, tréninku rychlosti či optimální volby stop na náročnějších tratích! Kempy jsou určeny především pro začátečníky a středně pokročilé bikery i bikerky. Na začátku kempu se vždy vytvoří 2-3 skupiny podle výkonnosti, ve kterých se potom jezdí, trénuje, zkouší. Kapacita kempu je kolem 20 lidí. Nemusíte mít strach, kempy jsou vhodné i pro úplné začátečníky, kteří by rádi vyzkoušeli technické ježdění. Vždy začínáme postupně a kempy přizpůsobujeme schopnostem účastníkům.

S kým budete jezdit?

Kamil Tatarkovič

licencovaný MTB instruktor, všestranný biker, který má za sebou 25 let aktivního závodění, vítězství ve světovém poháru ve fourcrosse, několik pódiových umístění na sjezdových závodech a účast na několika prestižních freeride/slopestyle akcích v Evropě. Tři roky působil v mezinárodním týmu Kona Les Gets. Má vystudované sportovní vysokoškolské vzdělání a spolupracuje s Univerzitou Palackého v Olomouci a organizací ČEMBA na vzdělávání dalších instruktorů.

Filip Matuš

dlouholetý reprezentant ČR ve sjezdu, duale, cyklotriale, několikanásobný mistr ČR, univerzální biker s vytříbeným stylem. Má za sebou bohaté zkušenosti s koučováním na kole. Dokáže skvěle poradit v každé situaci, motivovat a ukázat, co vše se na kole dá dělat.

Michal Piňos

univerzální biker, který posbíral nespočet úspěchů v cyklotriale. Dále se vrhl na sjezd, skoky. Michal je srdcař, který se vrhna snad do všech výzev, které na něj čekají, nebo které mu někdo vymyslí. Michal má s kempy a učením bohaté zkušenosti a umí skvěle poradit, jak se v technice zdokonalit.

Zde je orientační popis toho, co na kempech zkoušíme:

Enduro / Trail
– správný postoj, posed na kole
– rovnováha, ovládání kola na rovině
– zatáčky, sjezdy, výjezdy, přejezdy kořenů, kamenů, klopenky, boule
– bunny hop, základy skákání
povinná výbava: horské kolo, nejlépe celoodpružené (10-15cm zdvih), XC/EN helma, rukavice, chrániče kolen a loktů
– doporučujeme integrální helmu i chránič páteře

Freeride, DH
– správný postoj, posed na kole
– zatáčky, klopenky, bunny hop, skákání, dropy
– ideální volba stopy
– využívání lanovky
povinná výbava: celoodpružené horské kolo (doporučujeme alespoň 15cm zdvih), integrální helma, brýle, rukavice, chrániče kolen, loktů, páteře

Součástí kempů je:
– ubytování
– strava – plná penze
– permanentka na lanovku (v lokalitách s lanovkou)
– ježdění a coaching – foto dokumentace z celého kempu
– promítání fotek a videí
– v ceně kempu je i možnost půjčení a vyzkoušení chráničů ION ZDARMA

 

Jezdíme za každého počasí!

Dárkový poukaz: Pro tréninkové kempy a výuku jízdy na MTB nabízíme i dárkové poukazy, kterými můžete obdarovat své blízké! V případě zájmu o dárkový poukaz koukněte SEM nebo pište na email k.tatarkovic@email.cz

Individuální učení
Nabízíme i individuální výuku (mimo uvedené kempy) se zaměřením na enduro/freeride/downhill. Lokalita, náročnost a typ výuky záleží vždy na vzájemné dohodě. Jsme schopni pomoci v technice jízdy začínajícímu XC závodníkovi, pokročilému sjezdaři, či i nadšenému hobíkovi. Učíme v bikeparcích, ale i v klasickém lesním terénu, na BMX trati, prostě kdekoliv dle domluvy! Individuální výuku doporučujeme minimálně na 2-3h.

Ceník individuálního učení:
1 den (cca 6h + pauza na oběd) 1 osoba – 6500,-Kč
1 den (cca 6h + pauza na oběd) 2-4 osoby – 3500,-Kč za 1 osobu
1 den (cca 6h + pauza na oběd) 5-6 osob – 2500,-Kč za 1 osobu

půlden (cca 3h) 1 osoba – 4000,-Kč
půlden (cca 3h) 2-4 osoby – 2300,-Kč za 1 osobu
půlden (cca 3h) 5-6 osob – 1500,-Kč za 1 osobu

Maximální počet osob na jednoho instruktora pro individuální učení je 6. Pokud je skupina větší a různorodější, je potřbea mít 2 instruktory a skupinu rozdělit na 2 menší dle aktuální výkonnosti. V ceně není zahrnuta cesta instruktora na lokalitu učení, permanentka na lanovku ani strava.

Více info najdete vždy na www.kamiltatarkovic.com nebo pište na email k.tatarkovic@email.cz nebo volejte na +420 739 438 984

Bikepark Kopřivná: Bikepark Kopřivná nabízí několik tratí s různou obtížností a odlišnými parametry. Díky nové čtyřsedačkové lanovce a kvalitnímu zázemí se jedná o ideální místo pro ježdění na kole. Najdete zde sjezdovou trať, freeride, single track okruh, skok do airbagu (obrovský nafukovací dopad), pumptrack a nespočet doplňkových aktivit (trampolíny, vyhřívaný bazén, sauna, beach volejbal, paintball atd.). Velkou výhodou je pestrost všech tratí – zajezdí si zde začátečníci, děti, středně zkušení bikeři, ale i profi závodníci si zde přijdou na své. Konaly se zde sjezdové i endurové závody za účasti české a slovenské špičky. Více info o tomto areálu a veškeré novinky najdete na www.koprivna.cz

Partneři kempu: FDF Bike Shop, Commencal, ION, Deity, Chimpanzee, Maxxis, Hope

Registrace na kempy