FDF Bike Camps

Tréninkové kempy 2020 pod vedením Kamila Tatarkoviče, Filipa Matuše, Jany Horákové, Michala Piňose, Kuby Barčíka pro úplné začátečníky i pokročilé bikery!

Už přes 7 let se věnujeme učení techniky jízdy na kole a stále nás to baví! Díky několikaletým zkušenostem ze závodů po celém světě, několika stovkách tréninkových hodin jízdy na kole v bikeparcích, na trailech, na závodních tratích, bikroskách, skocích i pumptracích máme poměrně hodně zkušeností s jízdou na kole v terénu a rádi naše poznatky a znalosti předáváme dál. V uplynulých  sezónách jsme ve spolupráci s několika lokalitami (především však s areálem Kopřivná v Malé Morávce pod Pradědem) připravili několik tréninkových kempů zaměřené na XC, enduro, freeride a sjezd na horských kolech. Těchto víkendových akcí plného ježdění se zúčastnila spousta bikerů z celé republiky, a proto s kempy budeme rádi pokračovat i v roce 2020.
Kamil je licencovaný instruktor po Univerzitou Palackého a MŠMT, zároveň podílí ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci a organizací ČEMBA na vzdělávání dalších instruktorů a na budování MTB instruktorského systému u nás.

DSC_1661 DSC_1662 DSC_1663 DSC_1665 DSC_1667

Termíny a lokality

Pro více informací o jednotlivých kempech klikněte na Vámi vybraný kemp níže.

Náplň kempu:
Kempy jsou zaměřeny na výuku a zdokonalení jízdy na horských kolech na vybraných místech v ČR a na Slovensku. Na programu je jízda na několika tratích a překážkách, přičemž výuka probíhá pod vedením zkušených bikerů v čele s Kamilem Tatarkovičem, kteří mají mnohaleté zkušenosti ze závodění, tréninků a příprav na nejrůznější světové akce. Účastníkům bude vysvětleno zdolávání nejrůznějších překážek, jakými jsou odkloněné i klopené zatáčky, skoky, budeme se věnovat správné pozici na kole, brzdění, nastavení kola a dalším neméně důležitým věcem. Podíváme se i na prvky jakými jsou bunny hop, rovnováha, jízda po zadním kole atd. S pokročilými bikery se budeme více věnovat skákání, tréninku rychlosti či optimální volby stop na náročnějších tratích! Kempy jsou určeny především pro začátečníky a středně pokročilé bikery i bikerky. Na začátku kempu se vždy vytvoří skupiny (2-3 skupiny) podle výkonnosti a pod vedením Kamil, Filipa, Jany, Michala či Kuby probíhá následná výuka. Kapacita kempu je vždy stanovena na 20 lidí. Nemusíte mít strach, kempy jsou vhodné i pro úplné začátečníky, kteří by rádi vyzkoušeli technické ježdění. Vždy začínáme postupně a kempy přizpůsobujeme schopnostem účastníkům.

S kým budete jezdit?

Kamil Tatarkovič

licencovaný MTB instruktor, všestranný biker, který má za sebou 25 let aktivního závodění, vítězství ve světovém poháru ve fourcrosse, několik pódiových umístění na sjezdových závodech a účast na několika prestižních freeride/slopestyle akcích v Evropě. Tři roky působil v mezinárodním týmu Kona Les Gets. Má vystudované sportovní vysokoškolské vzdělání a spolupracuje s Univerzitou Palackého v Olomouci a organizací ČEMBA na vzdělávání dalších instruktorů.

filip

Filip Matuš

dlouholetý reprezentant ČR ve sjezdu, duale, cyklotriale, několikanásobný mistr ČR, univerzální biker s vytříbeným stylem. Má za sebou bohaté zkušenosti s koučováním na kole. Dokáže skvěle poradit v každé situaci, motivovat a ukázat, co vše se na kole dá dělat.

jana

Jana Horáková

jedna z nejúspěšnějších českých bikerek historie, mistryně světa ve fourcrosse, úspěšná reprezentantka v BMX, účastnice olympijských her v Pekingu a zároveň má vystudované dvě vysoké školy v oblasti sportu a učitelsktví. Věnuje se především nadšeným bikerkám a dětem.

51ae6062

Damjan Siriški

dirt jumper, závodník disciplíny slopestyle, v minulosti úspěšný trialista a sjezdař. Nejvíce si oblíbil skákání, a to především hlavou dolů, ale není mu cizí ani rychlost z kopce dolů či technické výjezdy, nejrůznější seskovy, výskoky a přeskoky. Damjan je nejen vystudovaný vysokoškolák, ale své studium rozšířil ještě doktorantským titulem.

Zde je orientační popis toho, co na kempech zkoušíme:

Enduro / XC
– správný postoj, posed na kole
– rovnováha, ovládání kola na rovině
– zatáčky, sjezdy, výjezdy, přejezdy kořenů, kamenů, klopenky, boule
– bunny hop, základy skákání
doporučená výbava: horské kolo, nejlépe celoodpružené (10-15cm zdvih), XC/EN helma, rukavice, doporučujeme chrániče kolen a loktů

Takto vypadá náš Enduro /XC kemp

Freeride, DH
– správný postoj, posed na kole
– zatáčky, klopenky, bunny hop, skákání, dropy
– ideální volba stopy
– využívání lanovky
povinná výbava: celoodpružené horské kolo (doporučujeme alespoň 15cm zdvih), integrální helma, brýle, rukavice, chrániče kolen, loktů, páteře

Takto vypadá náš DH/FR kemp

Součástí kempů je:
– ubytování
– strava – plná penze
– permanentka na lanovku (v lokalitách s lanovkou)
– ježdění a coaching – foto/video dokumentace z celého kempu
– dárky od sponzorů
– večer plný zábavy (promítání fotek a videí)
– nově nabízíme v ceně kempu možnost půjčení a vyzkoušení chráničů ION ZDARMA

Možnost půjčení vybavení (není zahrnuto v ceně) – kola (DH, enduro), helmy (integrální, XC), chrániče (chránič celého těla, páteře, loktů nebo kolen). V případě zájmu o zapůjčení kola nebo nějakého vybavení nás prosím kontaktujte.
Orientační ceny: půjčení endurového kola Commencal (vel. M, L) po dobu kempu – 990,-Kč (2 dny)

Jezdíme za každého počasí!

Dárkový poukaz: Pro tréninkové kempy a výuku jízdy na MTB nabízíme i dárkové poukazy, kterými můžete obdarovat své blízké! V případě zájmu o dárkový poukaz koukněte SEM nebo pište na email k.tatarkovic@email.cz

Individuální učení
Nabízíme i individuální výuku (mimo uvedené kempy) se zaměřením na enduro/freeride/downhill. Lokalita, náročnost a typ výuky záleží vždy na vzájemné dohodě. Jsme schopni pomoci v technice jízdy začínajícímu XC závodníkovi, pokročilému sjezdaři, či i nadšenému hobíkovi. Učíme v bikeparcích, ale i v klasickém lesním terénu, na BMX trati, prostě kdekoliv dle domluvy! Individuální výuku doporučujeme minimálně na 2-3h.

Ceník individuálního učení:
1 den (cca 6h + pauza na oběd) 1 osoba – 5000,-Kč
1 den (cca 6h + pauza na oběd) 2-4 osoby – 2800,-Kč
1 den (cca 6h + pauza na oběd) 5-6 osob – 2000,-Kč

půlden (cca 3h) 1 osoba – 3000,-Kč
půlden (cca 3h) 2-4 osoby – 1700,-Kč
půlden (cca 3h) 5-6 osob – 1300,-Kč

Maximální počet osob na jednoho instruktora pro individuální učení je 6. Pokud je skupina větší a různorodější, není problém vzít 2 instruktory a skupina se rozdělí na 2 menší skupiny dle aktuální výkonnosti. V ceně není zahrnuta cesta na lokalitu učení, permanentka na lanovku ani strava.

Více info najdete vždy na www.kamiltatarkovic.com nebo pište na email k.tatarkovic@email.cz nebo volejte na +420 739 438 984

Bikepark Kopřivná: Bikepark Kopřivná nabízí několik tratí s různou obtížností a odlišnými parametry. Díky nové čtyřsedačkové lanovce a kvalitnímu zázemí se jedná o ideální místo pro ježdění na kole. Najdete zde sjezdovou trať, freeride, single track okruh, skok do airbagu (obrovský nafukovací polštář), pumptrack a nespočet doplňkových aktivit (trampolíny, vyhřívaný bazén, sauna, beach volejbal, paintball atd.). Velkou výhodou je pestrost všech tratí – zajezdí si zde začátečníci, děti, středně zkušení bikeři, ale i profi závodníci si zde přijdou na své. Konaly se zde sjezdové i endurové závody za účasti české a slovenské špičky. Více info o tomto areálu a veškeré novinky najdete na www.koprivna.cz

Partneři kempu: FDF Bike Shop, Commencal, ION, Ski Areál Kopřivná, VELO, Šufánek.cz

IMG_4649

IMG_1221- m

Registrace na kempy